Islık Yayınevi

Kurulduğu günden bu yana 100’ün üzerinde kitabı okurla buluşturan Islık Yayınları tarih, ekonomi, felsefe, dünya klasikleri, dünya ve Türk şiirinin seçkin örneklerini “tam metin politikası” ile Türkiye yayın hayatına kazandırmaktadır.

Ulusların Zenginliği, Devlet, İtiraflar gibi tam metin çevirilerin yanında Analles Okulu’nun önemli isimlerinin kitapları da Türkçede yine Islık Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Islık Yayınları, kolektif bir edebiyat kitabı hacmindeki süreli yayın Virüs Dergi ile de Türkiye’nin kültürel iklimine önemli bir katkı sağlamaktadır. Öykü, şiir, çeviri şiir, makale, eleştiri ve röportajların yer aldığı Virüs Dergi yazar ve şairleri arasında Doğan Hızlan, Ali Cengizkan, Gülce Başer, Adnan Özer, Hilmi Yavuz, Gülseli İnal, Evrim Altuğ, Güven Turan, Haydar Ergülen, Yekta Kopan gibi önemli isimler yer almaktadır.

Islık Yayınları ayrıca İzmir merkezli bir sanat galerisi olan Folkart Galeri işbirliği ile Türk resim sanatının önemli isimlerini gelecek kuşaklara aktaran bir sanat kitapları serisine imza atmıştır.

Islık Yayınları Türkiye kültürel ortamına yatırım yapmaya devam etmektedir.